<br><br>
<span style="font-size: 18px;"><strong>Nowy Delfin Zaprasza : </strong></span><br /><br /> <a href="http://czarnydelfin.forumpl.net"><img src="https://redcdn.net/ihimg/a/img268/2677/8lpv.png" /></a>


.
 
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Pomysły, Propozycje i Pytania

Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Maksimilian
Blok Więźniów
Maksimilian

Liczba postów : 196
Join date : 06/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptyNie 3 Mar 2013 - 9:58

Dotyczące forum i fabuły, przedstawiane przez użytkowników do ogólnego omówienia i przedyskutowania z administracją.
Na pytania Administracja odpowiada wtedy, kiedy odpowiedzi nie ma w ważnych tematach forum.


Ostatnio zmieniony przez Maksimilian dnia Nie 3 Mar 2013 - 14:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Valentin
Pomocnik Kucharza
Valentin

Liczba postów : 3
Join date : 21/02/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptyNie 3 Mar 2013 - 14:44

O, to ten temat został założony specjalnie dla mnie i dla moich żali. Dziękuję z całego serduszka.
Zacznę może od samego początku, bo ta kwestia boli mnie chyba najbardziej;
Temu forum trzeba realizmu

Po pierwsze i najważniejsze: rozumiem, że w Rosji nie mieszkają tylko Rosjanie, bo tylko 87% ludności deklaruje taką narodowość, ale mój boże. Teraz czuję się bardziej na forum o tematyce czysto szkolnej, gdzieś w środku Londynu, czy (uchowaj boże!) Nowego Yorku, gdzie hulaj dusza, piekła nie ma, po jednym korytarzu przechadzają się japończycy (którzy nie wiadomo co robią w tym kraju), francuzi, norwedzy, anglicy i jeszcze paru innych. Jesteśmy jednak w więzieniu. Drugim najcięższym więzieniu świata. W ROSJI. Zatem proponuję, by w wypadku, gdy postać ma jakoś obco brzmiące imię i nazwisko, żeby w historii zostało opisane dlaczego tak jest. Zwłaszcza tyczy się to imion japońskich czy Azjatyckich jako ogółu. Jeszcze europejskie, jak na przykład nasz kochany Nejcik mogłyby być, tak z przymrużeniem oka.
Druga sprawa, która mnie po prostu z równowagi wytrąca to blondynek o niebieskich oczach z japońskim imieniem i nazwiskiem. SRSLY?! Nie, nie mam nic do usera, ale wracam jeszcze raz do punktu pierwszego. Osobiście nigdy nie widziałem Azjaty-blondyna z niebieskimi oczami, które występują u niego naturalnie. Farbować przecież włosy można, kolorowe soczewki też są do kupienia teraz prawie wszędzie, ale po stokroć błagam, żeby było to zapisane w karcie.
Poza tym, jakieś ograniczenie wiekowe do niektórych funkcji. KTO TO DO CHOLERY WIDZIAŁ, ŻEBY WICESZEFEM MAFII BYŁ DZIEWIĘTNASTOLATEK. Takie 'berbecie' w świecie mafijnym to ledwo broń dostają i idą strzelać pierwszy raz. Poza tym, uzasadnienie też musiałoby być w takim przypadku dość dobre, ponieważ to, że np. zabił wcześniejszego wiceszefa (przepraszam, że się znowu tutaj wzoruję na jednej karcie) byłoby zupełnie niemożliwe, a nawet jeśli, zostałby ten ktoś z mafii wyrzucony jako zdrajca. Pamiętajmy, że w gangu są tylko zaufane osoby, nie 'bratobójcy'. Więźniem można by było być od tego przyjętego już 19. roku życia, jednak o innych funkcjach myślałbym tak:
- Viceszef Delfina - wiek zbliżony do Borysa, może trochę młodszy, ale nie bardziej niż 32 lata.
- Sekretarz - po studiach jakoś. Nie mniej niż 25 lat.
- Zarząd - od 25 do nawet 60, a co.
- Kucharz - on to może być nawet po technikum, więc tak od 20 lat.
- Pomocnicy - jako, że sam mam postać pomocnika kucharza, a moja postać ma 19 lat i chodzi do szkoły, to chyba właśnie 19 będzie dobrym progiem.
- Lekarze, psycholodzy i terapeuci - po studiaaaach. Albo nawet po doktorantce. 26 i w górę.
- Szef mafii - Misza pasuje idealnie, 31 lat.
- Prawa i lewa ręka szefa - więcej niż 28 lat (no dla lewej ewentualnie 26).
- Łącznicy - 24 lata
- Zabójcy - 26 lat.

Oczywiście to tylko moje propozycje. Chwała temu, kto to w ogóle przeczyta, ale przynajmniej lżej mi na sercu.
Powrót do góry Go down
Maksimilian
Blok Więźniów
Maksimilian

Liczba postów : 196
Join date : 06/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptyNie 3 Mar 2013 - 15:16

Odnosząc się do Twojej wypowiedzi Valentinie.
Przyznaję rację odnośnie tworzenia postaci z zachowaniem pewnych zasad nadawaniu imion i nazwisk oraz pochodzenia. Gracz dobierający dane, dobrze jak będzie sugerował się danymi z kraju, w jakim odgrywa się akcja forum. W tym przypadku - Rosji.
Jeżeli ktoś chce stworzyć obcokrajowca to nie ma problemu, byleby tylko w karcie zawarł najpotrzebniejsze informacje.
Co do blondynów-Azjatów. Zdarzyć się tacy mogą, jeżeli jeden z jego rodziców jest innego pochodzenia i posiada bardzo jasny kolor włosów. Nie jest wspomniane że forum ogranicza się do naturalnych kolorów włosów dla danego kraju. Lecz jeśli o tym znajdzie się wzmianka przy tworzeniu karty bądź w regulaminie, gracze będą zwracać na to uwagę.

Przedstawione przez Ciebie ograniczenie wiekowe jest w porządku. Lecz więźniem można się stać po osiągnięciu wieku pełnoletniego. U nas jest to wiek 18, w Japonii 21, nie wiem jak w Rosji, ale chyba tez gdzieś 18. Choć podano tu 19 więc niech tak zostanie.
Do pozostałych propozycji nie mam co się przyczepiać. Jednak poczekajmy na opinię pozostałych.
Powrót do góry Go down
Sorokin
Lekarz Terapeuta
Sorokin

Liczba postów : 105
Join date : 08/02/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptyNie 3 Mar 2013 - 15:33

No dobrze, zacznę od skomentowania powyższego postu.
Cytat :
Jesteśmy jednak w więzieniu. Drugim najcięższym więzieniu świata. W ROSJI.

I tu bym zaproponowała, żeby wszelcy obcokrajowcy ( z Anglii, Ameryki, Azji itd.) mogli obejmować jedynie prace typowo urzędowe (sekretarz, czy też sprzątacz) i tak dalej, jeżeli dopiero co przyjechali. Osobiście wątpię, by Czarny Delfin przyjmował więźnia, np. z Azji, bo ten coś zrobił. Raczej tak mało realne. Prędzej, jeżeli początkowo przyjechali skądś tam i dopiero w Rosji popełnili na tyle poważny czyn, by trafić tutaj, ewentualnie gdyby sprawa była wyższej wagi, tajemnice państwowe itp.

Cytat :
Zatem proponuję, by w wypadku, gdy postać ma jakoś obco brzmiące imię i nazwisko, żeby w historii zostało opisane dlaczego tak jest.

Krótko, jestem za. Powód może być nawet błahy, rodzice mieli jakieś zachcianki i nazwali dziecko jakimś takim imieniem, czy też urodził się w tutaj, ale rodzice są innego pochodzenia itd.

Cytat :
Druga sprawa, która mnie po prostu z równowagi wytrąca to blondynek o niebieskich oczach z japońskim imieniem i nazwiskiem.Osobiście nigdy nie widziałem Azjaty-blondyna z niebieskimi oczami, które występują u niego naturalnie. Farbować przecież włosy można, kolorowe soczewki też są do kupienia teraz prawie wszędzie, ale po stokroć błagam, żeby było to zapisane w karcie.
No tak, też fakt. Tutaj również, jak komuś nie chce się robić triku z farbowanymi włosami i soczewkami, to tu również przecież można napisać, że np. jeden rodzic pochodził skądś tam, ale zadziałał jakiś rodzinny gen.


Cytat :
Poza tym, jakieś ograniczenie wiekowe do niektórych funkcji.
Zgadzam się, zgadzam się i jeszcze raz zgadzam się. Dlaczego? przede wszystkim ze względu na doświadczenie. Osobiście za cholerę na dyrektora takiego zarządu nie ustanowiłabym osoby poniżej trzydziestego-piątego życia. Lekarza na stażu, w połowie studiów też bym za nic nie dała. Prawa i lewa ręka szefa? Też koło trzydziestki, nie niżej. W końcu też zaufanie ludzi również trzeba było zdobyć, pokazać umiejętności itd.
Cytat :
- Viceszef Delfina - wiek zbliżony do Borysa, może trochę młodszy, ale nie bardziej niż 32 lata.
- Sekretarz - po studiach jakoś. Nie mniej niż 25 lat.
- Zarząd - od 25 do nawet 60, a co.
- Kucharz - on to może być nawet po technikum, więc tak od 20 lat.
- Pomocnicy - jako, że sam mam postać pomocnika kucharza, a moja postać ma 19 lat i chodzi do szkoły, to chyba właśnie 19 będzie dobrym progiem.
- Lekarze, psycholodzy i terapeuci - po studiaaaach. Albo nawet po doktorantce. 26 i w górę.
- Szef mafii - Misza pasuje idealnie, 31 lat.
- Prawa i lewa ręka szefa - więcej niż 28 lat (no dla lewej ewentualnie 26).
- Łącznicy - 24 lata
- Zabójcy - 26 lat.

W większości się zgadzam (ba, praktycznie we wszystkim), tylko do mafii nawiążę do zabójcy. Jeżeli ktoś od dziecka się w niej wychowywał, to po osiągnięciu pełnoletności raczej już mógłby owy "zawód" dostać. Przed osiemnastką wdrażanie, rok próby no i ta dziewiętnastka na zabójce może być. Aczkolwiek to tylko moje zdanie.

Lecąc dalej, czyli moje własne propozycje. Przejrzałam sobie parę edycji Czarnego Delfina i zauważyłam, że był też dział relacje. Osobiście wydaje mi się, że nadal mogłoby coś takiego istnieć. Można by sobie dzięki temu jakąś fabułę ustawić, dobrać z kim na tak, z kim na nie itp. Ogółem taka fajna zabawa. Idąc w tym kierunku, to można też dodać dział w typie "Ciekawostki o postaci", czyli jeśli nie zapisałeś czegoś w KP, tak mógłbyś to napisać. Dodać co jeszcze potrafi, skąd, dlaczego. Napisać szczegółowo czemu tu jest i tym podobne. Choćby wkleić zdjęcia jakiejś rzeczy. Z resztą można by to połączyć z relacjami.
Kolejna propozycja jeśli chodzi o działy, znane często z innych for, mianowicie "Telefon". Wszelkie rozmowy telefoniczne, sms, odbieranie ich, odpowiadanie mogłoby być tam zawarte. Nawet w czasie czekania na czyjś odpis można by wypełnić czas taką fabułą, aczkolwiek nawiązując do tego, co obecnie piszemy.
No i ostatni podpunkt, mały błąd w regulaminie. Mianowicie to, że jeśli chodzi o pomoc w poszukiwaniu avatara, jest podany błędny link.

Eee...mam nadzieję, że za chaos w tekście się nie obrazicie i mnie zrozumieliście.
No, ale takie jest moje zdanie i propozycje, jak to z waszego widoku wygląda, to nie wiem ^^

Sorokin.
Powrót do góry Go down
Uri Agranowicz
Blok Os
Uri Agranowicz

Liczba postów : 101
Join date : 07/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptyPon 4 Mar 2013 - 6:32

Zgadzam się że realizm na forum został zachwiany i cóż sam zapewne się do szerzenia absurdu również przyczyniłem. Myślę, że dobrze było by dopracować Przewodnik i uzupełnić Fakty i fakciki. Jest tam moim zdaniem zbyt mało informacji dla początkującego użytkownika, który zupełnie nie czuje atmosfery więzienia. Są opisane w formie raczej ogólnej, a potrzeba jakiś większych konkretów jeśli to wszystko ma mieć ręce i nogi. Np. rozpisać pory posiłków, apeli, jakie są zasady na bloku os a jakie na zwykłych więźniów. Istnieje chyba w założeniu jakiś podział skoro blok os jest dla morderców skazanych na śmierć lub dożywocie, a blokiem zwykłych więźniów siedzących za „lżejsze” przestępstwa. Żeby nam nie powstawały absurdy, że zwykły więzień lata po terenie więzienia i nagle znajduje się na bloku os i oczywiście tam cele są otwarte, nie róbmy cyrków, tylko wreszcie ustalmy jak ma być. Chyba nie chcemy tutaj robić polskich więzień gdzie złodzieje siedzą w celi z mordercami bo miejsca nie ma xD

Fajnie było by stworzyć listę np. z filmami, książkami lub źródłami skąd ludzie będą czerpali informacje o więzieniach, slangu, grupach oraz podziałach w społeczności więziennej. Niby nic i mogli by sobie znaleźć sami, ale bądźmy realistami komu się chce? Swojego czasu sporo oglądałem takich filmów więc mogę założyć taki temat i każdy by dodawał coś od siebie. Zrobilibyśmy wspólnie taką bazę informacyjną, a Delfin nabrałby bardziej więziennego klimatu.

Spodobał mi się również pomysł o „ciekawostkach postaci”. Nie zawsze wszystko się umieści w kp i dopiero po czasie zauważamy, że było by dobrze coś istotnego dopisać.

Jeśli chodzi o postaci i ograniczenia wiekowe nie mam się do czego przyczepić oprócz wieku zabójcy. Tak jak Sorokin uważam, że nie koniecznie musi mieć 26 lat. Może zacząć wcześniej jeśli już jako dziecko był przyzwyczajany do takich widoków oraz uczony strzelania itd. Młody zabójca mógłby rozpoczynać pracę pod nadzorem kogoś starszego z rodziny. Kogoś kto by go pilnował i ocenił czy się nadaje czy też nie.

„Telefon” – jest moim zdaniem kiepskim pomysłem, który wprowadzi nam na fabule zamęt. (bez urazy oczywiście)
Powrót do góry Go down
Maksimilian
Blok Więźniów
Maksimilian

Liczba postów : 196
Join date : 06/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptyPon 4 Mar 2013 - 18:12

Póki nie odezwie się w temacie pozostała administracja, przedstawię swój punkt widzenia wprowadzenia drobnych poprawek i dodania kilku proponowanych elementów dotyczących forum. W końcu powinno się rozwijać a nie stać w miejscu.

Nawiązując do regulaminu forum i do Waszych propozycji odnośnie realności nadawania imion swoim postacią. Pomiędzy punktami 008 i 009 kategorii "Postać" pojawiłby się punkt:
Cytat :
Akcja forum dzieje się w Rosji. W związku z tym prosi się o zachowanie realizmu i nadawanie swoim postacią imion oraz nazwisk powiązanych z danym krajem. W przypadku tworzenia obcokrajowca, prosi się w karcie uwzględnić informacje o jego pochodzeniu, rodzinie i pobycie w kraju. Ta sama sprawa tyczy się wyglądu postaci.
Natomiast zniosłabym jeden fragment w regulaminie:
Cytat :
013. Na forum można posiadać dowolną ilość kont, ale wszystkie muszą być aktywne. Uprasza się, aby postacie jednego użytkownika nie spotykały się w fabule.
Uważam że pisanie ze swoimi postaciami nie wprowadzi wojny ani chaosu. Nie muszą być ze sobą spokrewnione, ale jeżeli w jakiejś sytuacji potrzebna jest pomoc postaci z innej grupy a należy do innego gracza, co komu broni wtrącić się do fabuły i odegrać odpowiednią rolę? Ten dopisek ewentualnie zamieniłabym na:
Cytat :
Zabrania się pomaganiu sobie swoimi postaciami, kiedy sytuacja jest krytyczna.
Chyba wiadomo o co chodzi.


Podaliście propozycje granicy wieku, więc przedstawiam jego podsumowanie. Ja nie mam nic przeciwko by to wprowadzić do tematu Grup i ich opisów.
Dozwolony wiek dla poszczególnych grup:
  Więźniowie: Od 19 lat. Odsiadka do kilku lat.
  Osy: Od 19 lat. Odsiadka dożywocie lub kara śmierci.
  Nadzorcy: Od 25 lat. Odbyte specjalne szkolenie policyjne i psychologiczne lub zdobyte doświadczenie w zawodzie policji, wojska lub podobnego.
  Odgórni:
  - Dyrektor: Od 34 lat.
  - Vice Dyrektor: Od 30 lat.
  - Sekretarz: Od 25 lat.
  - Zarząd "Czarnego Delfina": Od 25 lat.
  Pracownicy:
  - Kucharz: Od 20. Najlepiej jeżeli posiada ukończoną jakąś szkołę gastronomiczną.
  - Pomocnik kucharza: Od 19 lat.
  - Ekipa Sprzątająca: Od 19 lat.
  - Lekarz: Od 26 lat. Posiadający doświadczenie w zawodzie i ukończone szkoły wyższe.
  - Psycholog: Od 26 lat. Posiadający doświadczenie w zawodzie i ukończone szkoły wyższe.
  - Terapeuta grup: Od 26 lat. Posiadający doświadczenie w zawodzie i ukończone szkoły wyższe.
  Mafia Orenburska:
  - Szef Mafii: Od 30 lat.
  - Prawa Ręka Szefa: Od 26 lat.
  - Lewa Ręka Szefa: Od 26 lat.
  - Łącznicy: Od 24 lat.
  - Zabójcy: Od 19 lat.Sorokin napisał:
Lecąc dalej, czyli moje własne propozycje. Przejrzałam sobie parę edycji Czarnego Delfina i zauważyłam, że był też dział relacje. Osobiście wydaje mi się, że nadal mogłoby coś takiego istnieć. Można by sobie dzięki temu jakąś fabułę ustawić, dobrać z kim na tak, z kim na nie itp. Ogółem taka fajna zabawa. Idąc w tym kierunku, to można też dodać dział w typie "Ciekawostki o postaci", czyli jeśli nie zapisałeś czegoś w KP, tak mógłbyś to napisać. Dodać co jeszcze potrafi, skąd, dlaczego. Napisać szczegółowo czemu tu jest i tym podobne. Choćby wkleić zdjęcia jakiejś rzeczy. Z resztą można by to połączyć z relacjami.
Kolejna propozycja jeśli chodzi o działy, znane często z innych for, mianowicie "Telefon". Wszelkie rozmowy telefoniczne, sms, odbieranie ich, odpowiadanie mogłoby być tam zawarte. Nawet w czasie czekania na czyjś odpis można by wypełnić czas taką fabułą, aczkolwiek nawiązując do tego, co obecnie piszemy.
Telefon i Relacje na razie odpadają. Jeżeli o ciekawostki chodzi, to przydałoby się to jakoś przygotować. Zapewne ku temu przydałoby się utworzyć nowe subforum. Opcja jest też taka że można poprosić admina o otwarcie karty i dopisać potrzebne informacje. Wtedy ten dział nie byłby potrzebny. No ale to już jak Wy uważacie.


Uri Agranowicz napisał:
Fajnie było by stworzyć listę np. z filmami, książkami lub źródłami skąd ludzie będą czerpali informacje o więzieniach, slangu, grupach oraz podziałach w społeczności więziennej. Niby nic i mogli by sobie znaleźć sami, ale bądźmy realistami komu się chce? Swojego czasu sporo oglądałem takich filmów więc mogę założyć taki temat i każdy by dodawał coś od siebie. Zrobilibyśmy wspólnie taką bazę informacyjną, a Delfin nabrałby bardziej więziennego klimatu.
Pomysł interesujący. Załóż taki temat w Offtopie. Ja zapewne bym skorzystała i chętnie dowiedziała czegoś więcej o wizjach reżyserów czy autorów powiązanych z tematyką więzienną.

Odpowiadając na fragment postu Uriego:
Uri Agranowicz napisał:
Zgadzam się że realizm na forum został zachwiany i cóż sam zapewne się do szerzenia absurdu również przyczyniłem. Myślę, że dobrze było by dopracować Przewodnik i uzupełnić Fakty i fakciki. Jest tam moim zdaniem zbyt mało informacji dla początkującego użytkownika, który zupełnie nie czuje atmosfery więzienia. Są opisane w formie raczej ogólnej, a potrzeba jakiś większych konkretów jeśli to wszystko ma mieć ręce i nogi. Np. rozpisać pory posiłków, apeli, jakie są zasady na bloku os a jakie na zwykłych więźniów. Istnieje chyba w założeniu jakiś podział skoro blok os jest dla morderców skazanych na śmierć lub dożywocie, a blokiem zwykłych więźniów siedzących za „lżejsze” przestępstwa. Żeby nam nie powstawały absurdy, że zwykły więzień lata po terenie więzienia i nagle znajduje się na bloku os i oczywiście tam cele są otwarte, nie róbmy cyrków, tylko wreszcie ustalmy jak ma być. Chyba nie chcemy tutaj robić polskich więzień gdzie złodzieje siedzą w celi z mordercami bo miejsca nie ma xD
Przedstawiam swoje propozycje:

Harmonogram Więzienia:
Osy:
  Godzina 6:00 - Pobudka.
  Godzina 8:00-9:00 - Śniadanie.
  Godzina 10:00 - Powrót do swoich cel.
  Godzina 11:00-13:00 - Czas pracy/wolny.*
  Godzina 13:00-14:00 - Pora obiadowa.
  Godzina 14:00-19:00 - Czas pracy/wolny.*
  Godzina 19:00-20:00 - Kolacja.
  Godzina 20:00-22:00 - Czas wolny.
  Godzina 22:00 - Czas snu.

Więźniowie:
  Godzina 7:00 - Pobudka.
  Godzina 9:00-10:00 - Śniadanie.
  Godzina 11:00 - Powrót do swoich cel.
  Godzina 12:00-14:00 - Czas pracy/wolny.*
  Godzina 14:00-15:00 - Pora obiadowa.
  Godzina 15:00-20:00 - Czas pracy/wolny.*
  Godzina 20:00-21:00 - Kolacja.
  Godzina 21:00-23:00 - Czas wolny.
  Godzina 23:00 - Czas snu.

Nadzorcy (czas pracy na trzy zmiany):
  Rano: 6:00-14:00
  Popołudnie: 14:00-22:00
  Nocka: 22:00-6:00

Odgórni: 8:00-16:00
Pracownicy: Podobnie co nadzorcy, z wyjątkiem ekipy sprzątającej, którzy pracować mogą tylko z rana lub popołudnia.

* Kilku wybranych więźniów/os na dany dzień odwala jakąś robotę. W magazynie, na terenie czy gdzie indziej.

Regulamin Więzienia:
1. Osy i Więźniowie nie mogą przebywać w tych samych celach oraz blokach.
2. Nadzorca ma prawo przegonić więźnia lub osę, przebywającego w nie swoim bloku. Mogą przebywać jedynie za jego zgodą.
3. Jakieś pomysły? xDDODATKOWO
Sasza miała to przygotować, ale nie wiem czy w ogóle się za to weźmie, więc na razie przedstawię swoją wizję. Najwyżej ona to poprawi.

Obowiązujący Ubiór:
Nadzorcy:
Charakteryzują się tym, że ubiorem przypominają policjanta. Czarny garnitur ze srebrnymi guzikami. Marynarka posiada kieszenie zewnętrzne i wewnętrzne. Na ramionach znajduje się haft herbu oraz nazwy miasta a także nazwa placówki w jakiej nadzorca pracuje. W tym przypadku jest to JUK25/6/. Półbuty czarne. Do spodni przypinany jest ekwipunek podręczny oraz pałka. Dodatkiem tego wszystkiego jest czapka z symbolem więzienia.

Odgórni:
Przeważnie chodzą ubrani po cywilnemu. Nie obowiązuje ich jakiś wymuszony strój.

Pracownicy:
Ubierają to, co nawiązuje do wykonywanego przez nich zawodu. Wiadomym jest że lekarz ubierze biały fartuch, tak samo kucharz. Sprzątacz, na pewno będzie miał fartuch i specjalne rękawice.

Więźniowie:
Osoby z odsiadką kilkuletnią, otrzymują ubrania jednolitego koloru jakim jest jasny brąz, Zestawem tego kompletu są biała koszulka z krótkim rękawem lub podkoszulek, spodnie i koszula z długim rękawem. Do tego dochodzi obuwie sportowe ciemnego koloru i skarpety.. Ubrania są dobierane do wagi i wzrostu osoby.

Osy:
Osy by się wyróżniać od więźniów, ich kolor stroju jest bladej żółci z małą domieszką zieleni. Również jak w przypadku więźniów, w ich zestawie znajdują się spodnie, koszula z długim rękawem zapinana na guziki. Obuwie ciemne i skarpety.


Jeżeli macie jakieś uwagi, inne propozycje, to walcie śmiało. : )
Powrót do góry Go down
Litchi

Litchi

Liczba postów : 24
Join date : 05/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptyWto 5 Mar 2013 - 20:20

Obcokrajowcy i cały ten cyrk:
  Oczywistym jest, że jeżeli w Rosji pojawia się ktoś o imieniu brzmiącym cokolwiek egzotycznie dla przeciętnego dziecięcia Matki Rosji (weźmy sobie chociażby Litchiego), to musi to być jakoś uzasadnione w KP. Ja osobiście jestem dość zboczony na punkcie takich szczegółów, więc u mnie napisanie, dlaczego chłopaczyna z imieniem przywodzącym na myśl tanią fabrykę trampków na przedmieściach Pekinu żył sobie w Moskwie, było całkowicie naturalne (chociaż fakt, mogłem wprowadzić swoją postacią w błąd, za co osobiście przepraszam), żeby nie powiedzieć oczywiste, ale różnie w życiu bywa. Limit wieku jest jak najbardziej potrzebny, tak samo pilnowanie sensu. trzeba jednak pilnować, żeby nie popadać w przesadę: postać może być niezwykła w każdym calu, ale owa niezwykłość musi być jasno i logicznie uzasadniona.
  Proponowana przez Maksa zmiana regulaminu wydaje mi się najlepszym wyjściem z sytuacji, chociaż ja osobiście nie jestem zwolennikiem pisania kilkoma własnymi postaciami w jednym temacie. Jednakże ja to ja, a znam sporo osób, które bardzo dobrze się w takich sytuacjach czuły i nawet nie czuło się tego, że to wciąż ta sama osoba. Byłbym jednak za tym, żeby takie sesje nadzorowała administracja i MG. Ktoś w końcu musi pilnować porządku.


Relacje i tematy dodatkowe:
  Ja osobiście polecam zrobienie jednego działu zwanego "Informacje dodatkowe". Każdy użytkownik mógłby zrobić swojej postaci osobny temat i zamieścić w nim wszystko: od dokładnych danych, wymiarów, listy rzeczy lubianych i nielubianych, przez galerię postaci, na relacjach kończąc. Taki system sprawdza się na kilku forach, więc czemu nie miałby działać i tutaj? Nie robi się góry subfor, a każdy ma jedno miejsce, gdzie może pisać o swojej postaci co tylko chce, jeżeli to nie trafiło do KP. Może coś w formie pamiętnika mówiącego o życiu w Delfinie? Tylko kreatywność byłaby granicą. A co do telefonów... Dla mnie to jest trochę bez sensu. Mało kto tego używa, wprowadzają chaos i... Więźniowie raczej nie mogą mieć telefonów, prawda? Lepiej przenosić takie "sms'owe sesje" na GG, ot, żeby sobie po prostu pobazgrolić dla przyjemności.


Poradnik więzienny dla żółtodziobów:
  Pomysł bardzo mi się podoba, jednak zmieniłbym jego lokalizację. Zamiast Offtopu zamieściłbym go w Przewodniku, gdzie więcej osób go znajdzie. Propozycje można by zgłaszać w osobnym temacie w Ogłoszeniach od użytkowników, a potem administracja (po luźnym sprawdzeniu czy dany film/anime/książka/artykuł/cokolwiek innego nie kłóci się z tym, co dotychczas się tam znalazło) wrzucałaby je do oficjalnego tematu. Co wy na takie rozwiązanie?


Życie w Delfinie:
  Maks opisał wszystko naprawdę solidnie. Jedyne co bym dodał, to czas na resocjalizację. Ot, godzina dziennie, którą więźniowie spędzaliby razem z terapeutą grup. Dla Os mógłby to być czas od 14:00 do 15:00, zaś dla zwykłych więźniów od 15:00 do 16:00. Bez tego taka ranga jak wspomniany Terapeuta nie ma racji bytu. Można by się też pobawić w takie drobne dodatki jak msza dla wszystkich w niedzielę czy zajęcia sportowe dla zwykłych więźniów, które polegałoby na utrzymaniu więźniów w jako-takiej kondycji. Osy mogłyby być pozbawione tej drobnej przyjemności, w końcu i tak w większości są skazani na śmierć. Ręki sobie nie dam uciąć, ale wydaje mi się, że w kilku więzieniach takie sytuacje mają miejsce, a taka wspólna msza mogłaby być pretekstem do wspólnych sesji większej ilości osób - zarówno Os, więźniów, pracowników, nadzorców i odgórnych. Taka imprezka mogłaby się odbywać przykładowo na stołówce przed śniadaniem, tego dnia Osy mogłyby się budzić godzinę później i iść zgodnie z planem dnia zwykłych więźniów. Ale to mój skromny pomysł, nie wiem, co Wy o nim myślicie. ^u^


Ubrania:
  Wszystko ładnie i pięknie, ale ja bym to odrobinę rozbudował. Zmieniłbym nieco kolory więziennych uniformów, więźniowie mogliby zostać w beżowych, ale Osy mogłyby mieć uniformy pomarańczowe. Dlaczego? Przez większość czasu i tak nie spotykają się z innymi przetrzymywanymi w Delfinie, a podczas nielicznych chwil, w których byliby razem, prawdopodobieństwo "zagubienia się" takiego skazańca w tłumie jest znacznie zminimalizowana. Poza tym wszyscy mieliby jasno dane do zrozumienia z kim mają do czynienia. Stworzyłbym też zimowe warianty strojów, które polegałyby zasadniczo na dodaniu do tradycyjnej wyprawki swetra w kolorze szarym, oraz kurtek i bardziej zabudowanych butów, gdyby więźniowie mieli odwalić robotę w terenie, czy po prostu poza ogrzewanymi budynkami więzienia. Okrycie wierzchnie nadzorców byłoby rozszerzone o czarny płaszcz z tymi samymi znakami co garnitur, oraz takimi dodatkami jak szalik czy rękawiczki dobieranymi wedle własnego uznania. Tak zwane kosmetyczne poprawki.


Od biednego bezmózga:
  Jak już wszyscy jesteśmy na takiej twórczej fali, to mogę się zgłosić na chętnego do zrobienia ogólnego planu więzienia. Taka mapka również mogłaby pomóc w odnalezieniu się w świecie Delfina, zresztą podobną możemy zrobić samemu SB, żeby biednych nieświadomych wspomóc w szeroko rozumianym ogarnianiu.


Za błędy logiczne i bezsensowne pomysły przepraszam, mój mózg odmawiał współpracy... =n="

_________________
Pomysły, Propozycje i Pytania 3ZKNxo0
Powrót do góry Go down
Maksimilian
Blok Więźniów
Maksimilian

Liczba postów : 196
Join date : 06/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptySro 6 Mar 2013 - 21:16

Biorąc teraz pod uwagę post Litchiego, pomysł z nazwą działu "Informacje dodatkowe" brzmi ciekawie, jak i również "Ciekawostki postaci". Jak więcej osób się wypowie i będzie ZA, to wprowadzimy wybierając jedną z nazw.

Litchi napisał:
Pomysł bardzo mi się podoba, jednak zmieniłbym jego lokalizację. Zamiast Offtopu zamieściłbym go w Przewodniku, gdzie więcej osób go znajdzie. Propozycje można by zgłaszać w osobnym temacie w Ogłoszeniach od użytkowników, a potem administracja (po luźnym sprawdzeniu czy dany film/anime/książka/artykuł/cokolwiek innego nie kłóci się z tym, co dotychczas się tam znalazło) wrzucałaby je do oficjalnego tematu. Co wy na takie rozwiązanie?
Jestem za.Harmonogram więzienia uzupełniam o propozycje Litchiego. Również godziny zostały trochę poprzestawiane.

Harmonogram Więzienia:
PONIEDZIAŁEK-SOBOTA
Osy:
  Godzina 6:00 - Pobudka.
  Godzina 7:00-8:00 - Śniadanie.
  Godzina 8:00-13:00 - Czas pracy.
  Godzina 13:00-14:00 - Pora obiadowa.
  Godzina 14:00-15:00 - Spotkanie z psychologiem/terapeutą.
  Godzina 15:00-18:00 - Czas pracy/wolny.*
  Godzina 18:00-19:00 - Kolacja.
  Godzina 19:00-22:00 - Czas wolny.
  Godzina 22:00 - Czas snu.

Więźniowie:
  Godzina 7:00 - Pobudka.
  Godzina 8:00-9:00 - Śniadanie.
  Godzina 9:00-12:00 - Zajęcia sportowe.
  Godzina 12:00-14:00 - Czas wolny.
  Godzina 14:00-15:00 - Pora obiadowa.
  Godzina 15:00-16:00 - Spotkanie z psychologiem/terapeutą.
  Godzina 16:00-19:00 - Czas pracy/wolny.*
  Godzina 19:00-20:00 - Kolacja.
  Godzina 20:00-22:00 - Czas wolny.
  Godzina 22:00 - Czas snu.

Nadzorcy (czas pracy na trzy zmiany):
  Rano: 6:00-14:00
  Popołudnie: 14:00-22:00
  Nocka: 22:00-6:00

Odgórni: 8:00-16:00 / Sobota - wolna.
Pracownicy: Podobnie co nadzorcy, z wyjątkiem ekipy sprzątającej, którzy pracować mogą tylko z rana lub popołudnia.

NIEDZIELA
Osy:
  Godzina 7:00 - Pobudka.
  Godzina 8:00-9:00 - Śniadanie.
  Godzina 9:00-10:00 - Czas Wolny.
  Godzina 10:00-11:00 - Msza Św.
  Godzina 11:00-13:00 - Czas wolny.
  Godzina 13:00-14:00 - Pora obiadowa.
  Godzina 15:00-18:00 - Czas wolny.
  Godzina 18:00-19:00 - Kolacja.
  Godzina 19:00-22:00 - Czas wolny.
  Godzina 22:00 - Czas snu.

Więźniowie:
  Godzina 8:00 - Pobudka.
  Godzina 9:00-10:00 - Śniadanie.
  Godzina 10:00-11:00 - Msza Św.
  Godzina 11:00-14:00 - Czas wolny.
  Godzina 14:00-15:00 - Pora obiadowa.
  Godzina 15:00-19:00 - Czas wolny.
  Godzina 19:00-20:00 - Kolacja.
  Godzina 20:00-22:00 - Czas wolny.
  Godzina 22:00 - Czas snu.

Nadzorcy (czas pracy na trzy zmiany):
  Rano: 6:00-14:00
  Popołudnie: 14:00-22:00
  Nocka: 22:00-6:00

Odgórni: Wolne.
Pracownicy: Po jednej osobie z grupy powinno mieć dyżur na dwie zmiany. Pozostali - wolne.
* Kilku wybranych więźniów/os na dany dzień odwala jakąś robotę. W magazynie, na terenie czy gdzie indziej.


Odnośnie ubioru. Proponowane barwy uniformów przez Litchiego wydają mi się być bardziej przemyślane. Ja obecnie sugerowałam się kolorem grup. Pomarańczowy dla więźniów jest taki popularny, więc niech będzie dla os. Beż dla więźniów. Zatem przy Tworzeniu takowego tematu propozycje Litchiego zostaną uwzględnione.


Skoro Litchi oferuje chęć zrobienia mapki więzienia, nie mam nic przeciwko i czekam na efekt.
Dodatkowo miło będzie jak ktoś zechce pomóc przy tworzeniu regulaminu dla więźniów i os, jakich zasad mają przestrzegać i ewentualnie dla nadzorców. Wiadomo że zasady są po to by je łamać. ; )
Powrót do góry Go down
Sorokin
Lekarz Terapeuta
Sorokin

Liczba postów : 105
Join date : 08/02/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptySob 9 Mar 2013 - 10:31

Cytat :
Biorąc teraz pod uwagę post Litchiego, pomysł z nazwą działu "Informacje dodatkowe" brzmi ciekawie, jak i również "Ciekawostki postaci". Jak więcej osób się wypowie i będzie ZA, to wprowadzimy wybierając jedną z nazw.

O, właśnie. Informacje dodatkowe to (oczywiście według mnie) najlepsza nazwa.

Powstała klimatografia rzeczywiście jest niezłym pomysłem. Osoby, które dotychczasowo gorzej znały..hm, można powiedzieć, że realia więzienia, z pewnością będą mogły je lepiej poznać. Jak było pisane, propozycje do dawanie filmów można pisać tutaj.

Jeśli zaś chodzi o uzupełnienie przewodnika, to rzeczywiście można by go nieco urozmaicić. Podobnie jak z klimatografią poszczególne propozycje mogą być dodawane tutaj. Poza tym w tego co widzę, w punkcie czwartym jest coś napisane o więziennym slangu, ale żadnego podobnego tematu, czy też jakiegokolwiek odnośnika nie widzę (chyba że jestem ślepa). Jest dużo stron z takim więziennych slangiem, tylko uszeregować odpowiednia, sprawdzić realność i można powstawiać...jakby było trzeba, to mogę się zgłosić do zrobienia takowego slangu.
Poza tym, jak się czyta takie zasady więzienia (chociażby jak chce się skorzystać) to można się sporo dowiedzieć.

Jeżeli chodzi o harmonogram to osobiście wydaje mi się, że nie ma tutaj nic do poprawki, jest rozpisany od piątku do soboty + niedziela i wydaje się być odpowiedni, ale bądź co bądź każdy może uważać inaczej.

Jeśli zaś chodzi o ubrania, to Litchi chyba miał najlepiej to ułożone, tak więc również i to można by w poradniku umieścić. A co do mapki więziennej, to pomysł również dobry.

Wybaczcie, że chaotycznie, ale jakoś tak wyszło.

Powrót do góry Go down
Go??
GośćPomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptySob 9 Mar 2013 - 11:14

Jak już zostało zauważone, Przewodnik na pewno bardzo ułatwi wprowadzenie do gry. Bo zabawa na domniemywaniu, co jak i gdzie i z kim, nie dla wszystkich jest taka prosta. Hm, Mapka to kolejny dobry pomysł. Rozjaśniłaby w końcu wygląd Delfina i wszyscy mieliby tą jedną wizję, a nie zlepek kilkunastu.
Slang w Delfinie, dobra myśl.

Co do pomysłu o Ubraniach, rozdzielenie kolorów jest ok i dodatkowo podział na letnie i zimowe także jest ok. W końcu ile by można było biegać tylko i wyłącznie w tym samym, a nie chcemy zimą dorabiać lekarzom więcej roboty, bo wszyscy umieraliby na przeziębienie.

Co do Harmonogramu, jest w porządku. Średnio podchodzę do Mszy świętej w niedzielę. trzeba uwzględnić, że to nie obowiązkowe. Pamiętając o tym, że niektóre postacie mogą być różnych wyznań. Poza tym nie mam uwag.
Powrót do góry Go down
Nate
Lekarz Specjalista
Nate

Liczba postów : 46
Join date : 06/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptySob 9 Mar 2013 - 11:53

Hm..... przyszła kolej i prince'a.... A więc... wiem, że się tak nie zaczyna aczkolwiek.... mój mózg odmawia współpracy, ale mogę się jasno i zgodnie z prawdą wypowiedź, że propozycje zarówno Maksa jak i Litchiego mi się podobają.
Zaś opierdziel od Valyi był potrzebny nam wszystkim, wiedziałem iż prędzej czy później ukróci nam ktoś Idyllę xD

Mam tylko zastrzeżenia co do jednego, dowolna ilość kont wprowadza mały chaos kiedy pisze do ciebie ktoś z nowego i nie bardzo masz pojęcie kto to, a poza tym kto ci spamięta wszystkie multikonta wszystkich użytkowników... więc jakaś lista z tym powinna być, ale to tak tylko według mnie ^ ^
~ *nie wie czy nie padł już taki pomysł bo niedokładnie czytał wszystkie komentarze*
Powrót do góry Go down
Maksimilian
Blok Więźniów
Maksimilian

Liczba postów : 196
Join date : 06/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptySob 9 Mar 2013 - 12:36

Więc żeby na początek było jasne.

Uri przygotował temat z filmami zawierające tematykę więzienną. Temat ten został zeniesiony do działu "Przewodnik". W offtopie da się drugi, gdzie tam każdy będzie dodawał swoje propozycje. Pomysłodawca swój temat będzie aktualizował. Za poświęcenie swojego czasu na przygotowanie tematu - Dziękujemy : )

Dla przypomnienia, Litchiego prosimy o wspomnianą mapkę więzienia. Jak tam znajdziesz czas i zrobisz, walnij na forum. Jeżeli potrzebna Ci będzie pomoc w jej zrobieniu, także daj znać.

Sorokin napisał:
Poza tym w tego co widzę, w punkcie czwartym jest coś napisane o więziennym slangu, ale żadnego podobnego tematu, czy też jakiegokolwiek odnośnika nie widzę (chyba że jestem ślepa). Jest dużo stron z takim więziennych slangiem, tylko uszeregować odpowiednia, sprawdzić realność i można powstawiać...jakby było trzeba, to mogę się zgłosić do zrobienia takowego slangu. Poza tym, jak się czyta takie zasady więzienia (chociażby jak chce się skorzystać) to można się sporo dowiedzieć.
Jeżeli nie ma takowego tematu, a może dużo pomóc to przygotuj. : )

Akim napisał:
Co do Harmonogramu, jest w porządku. Średnio podchodzę do Mszy świętej w niedzielę. trzeba uwzględnić, że to nie obowiązkowe. Pamiętając o tym, że niektóre postacie mogą być różnych wyznań. Poza tym nie mam uwag.
Rozważałam nad tą mszą świętą i faktycznie, kilkoro więźniów pewnie może być innego wyznania bądź ateistami. Więc lepszym rozwiązaniem będzie zrobić przez łamane na czas wolny dla tych osób.

Nate napisał:
Mam tylko zastrzeżenia co do jednego, dowolna ilość kont wprowadza mały chaos kiedy pisze do ciebie ktoś z nowego i nie bardzo masz pojęcie kto to, a poza tym kto ci spamięta wszystkie multikonta wszystkich użytkowników... więc jakaś lista z tym powinna być, ale to tak tylko według mnie ^ ^
Oto się nie martw. Lista z multikontami jest utworzona i widoczna dla administracji. Jedynie do karty postaci doda się jedno pole, by gracze podwali swoje pozostałe konta, choćby nawet do wiedzy administracji. Bo jak wiemy, są tacy co lubią grać "anonimowych".
Powrót do góry Go down
Maksimilian
Blok Więźniów
Maksimilian

Liczba postów : 196
Join date : 06/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptyWto 12 Mar 2013 - 17:35

Myślało się i myślało, ale nim wejdzie to w życie, ogarnijcie i wyraźcie swoje zdanie czy coś dodać, zmienić, poprawić.

Regulamin Więzienia:
 1. Osy i Więźniowie nie mogą przebywać w tych samych celach oraz blokach.
 2. Każdy więzień i osa ma nakaz słuchania się poleceń nadzorcy, pracowników i odgórnych.
 3. Zakazane jest posiadanie wszelkiego rodzaju broni lub przedmiotów uznawanych za niebezpieczne przez więźniów i os.
 4. Za zgodą przełożonych, więzień/osa może otrzymać przyzwolenie na wizę. Pod warunkiem odpowiedniego sprawowania.
 5. Osy i Więźniowie mają zakaz atakowania nadzorców oraz zakaz prowokowania do bójek.
 6. Nadzorca ma prawo przegonić więźnia lub osę, przebywającego w nie swoim bloku/celi. Mogą przebywać jedynie za jego zgodą.
 7. Nadzorcy zawsze powinni patrolować parami.
 8. Nadzorcy podlegają przełożonemu, którym jest Główny Nadzorca. Ten z kolei podlega Dyrektorowi Więzienia.
 9. Nadzorca ma obowiązek zapewnić więźniowi/osie w razie konieczności pomoc medyczną.
 10. Nadzorca, pracownik czy odgórny współdziałający z więźniami/osami, umożliwiający ucieczkę bądź dostarczający niebezpieczne przedmioty, może zostać od razu zwolniony i postawiony przed sądem. Najgorzej skończyć się dla niego może odsiadką w więzieniu.
 11. Łamanie wszelkich zasad więzienia, nadzorcy, pracownikowi czy odgórnemu więzienia grozi pouczenie a w najgorszym przypadku dyscyplinarne zwolnienie.
 12. Osa/Więzień nie stosujący się do panujących zasad, może zostać ukarany przez nadzorcę, który sam wymierza poziom kary. W przypadku agresywnych więźniów/os stosuje się zamknięcie w izolatce na określony czas.

Dopisek do tego tematu by brzmiał "zasady są po to by je łamać" i da się odnośnik do dodatkowego tematu jakim jest "Fakty i Fakciki".


Dodatkowo chce poruszyć sprawę Rang. Moim zdaniem te wymienione tutaj odwzorowują charakter postaci. Uważam że rangami powinny być posady zajmowane przez nasze postacie. Np. Dyrektor Więzienia, Szef Mafii, Komendant Policji, Medyk Więzienny itd.. Taka ranga więcej coś powie o postaci niżeli sprawdzać ciągle w karcie lub spisie grup. Opisujemy już charakter, wiec w nim zawarte są cechy zachowania i postrzegania otoczenia. Ranga nawiązująca do charaktery wydaje mi się być zbędna i wyglądałoby to tak, jakbyśmy podawali dwa razy charakter naszej postaci. To oczywiście moje spostrzeżenie.
Powrót do góry Go down
Uri Agranowicz
Blok Os
Uri Agranowicz

Liczba postów : 101
Join date : 07/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptyWto 12 Mar 2013 - 17:56

Dodałbym jeszcze, że nadzorcy mają prawo / obowiązek robić naloty na cele w poszukiwaniu wszelkich rzeczy mogących uchodzić za kontrabandę (papierosy, narkotyki, alkohol, broń itd.)

Jeśli chodzi o kwestię rang to w pełni popieram Maksa. Im mniej plątania tym lepiej. Opis charakteru w kp moim zdaniem w zupełności wystarczy. Pod warunkiem, że karta jest napisana logicznie, a „zajęcie” dobieramy odpowiednio do charakteru postaci np. nie można bojaźliwego, zniewieściałego faceta wcisnąć do nadzorców. Minimum logiki było by mile widziane.
Powrót do góry Go down
Nate
Lekarz Specjalista
Nate

Liczba postów : 46
Join date : 06/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptyWto 12 Mar 2013 - 20:42

Z tymi rangami to racja, a regulamin jest jak najbardziej w porządku.
Ps. Moja ranga chyba jest w porządku, ne?
Powrót do góry Go down
Maksimilian
Blok Więźniów
Maksimilian

Liczba postów : 196
Join date : 06/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptyPią 15 Mar 2013 - 14:10

W takim razie regulamin przedstawia się następująco:

Regulamin Więzienia:
 1. Osy i Więźniowie nie mogą przebywać w tych samych celach oraz blokach.
 2. Każdy więzień i osa ma nakaz słuchania się poleceń nadzorcy, pracowników i odgórnych.
 3. Zakazane jest posiadanie wszelkiego rodzaju broni lub przedmiotów uznawanych za niebezpieczne przez więźniów i os.
 4. Za zgodą przełożonych, więzień/osa może otrzymać przyzwolenie na wizę. Pod warunkiem odpowiedniego sprawowania.
 5. Osy i Więźniowie mają zakaz atakowania nadzorców oraz zakaz prowokowania do bójek.
 6. Nadzorcy mają prawo przegonić więźnia lub osę, przebywającego w nie swoim bloku/celi. Mogą przebywać jedynie za ich zgodą.
 7. Nadzorcy zawsze powinni patrolować parami.
 8. Nadzorcy podlegają przełożonemu, którym jest Główny Nadzorca. Ten z kolei podlega Dyrektorowi Więzienia.
 9. Nadzorcy mają obowiązek zapewnić więźniom/osom w razie konieczności pomoc medyczną.
 10. Nadzorcy mają prawo/obowiązek robić naloty na cele w poszukiwaniu wszelkich rzeczy mogących uchodzić za kontrabandę (papierosy, narkotyki, alkohol, broń itd.).
 11. Zakaz wynoszenia wszelkiego rodzaju dokumentów i archiwizacji będących własnością więzienia JUK 25/6, bez zgody głównych przełożonych.
 12. Nadzorcy, pracownicy czy odgórni współdziałający z więźniami/osami, umożliwiający ucieczkę bądź dostarczający niebezpieczne przedmioty, może zostać od razu zwolniony i postawiony przed sądem. Najgorzej skończyć się dla niego może odsiadką w więzieniu.
 13. Łamanie wszelkich zasad więzienia, nadzorcy, pracownikowi czy odgórnemu więzienia grozi pouczenie a w najgorszym przypadku dyscyplinarne zwolnienie.
 14. Osa/Więzień nie stosujący się do panujących zasad, może zostać ukarany przez nadzorcę, który sam wymierza poziom kary. W przypadku agresywnych więźniów/os stosuje się zamknięcie w izolatce na określony czas.

Dodany został również punkt o zakazie wynoszenia i publikowania dokumentacji więziennej.


Rangi przedstawiały by się następująco i takie by się wyświetlały nad/pod nickiem:
Nadzorcy:
Główny Nadzorca

Odgórni:
Dyrektor
Vicedyrektor
Sekretarz
Zarząd JUK

Pracownicy
Kucharz
Pomocnik Kucharza
Ekipa Sprzątająca
Lekarz
Psycholog
Terapeuta Grup

Mafia Orenburska:
Szef Mafii
Prawa Ręka Szefa
Lewa Ręka Szefa
Łącznik
Zabójca

Policja:
Komendant
Z-ca Komendanta
Śledczy
Detektyw
Dyżurny
Posterunkowy


A więc, wprowadzamy? Czy czekamy na opinię pozostałych (co w sumie przy takiej aktywności chyba jest wątpliwe).

Czcionka jaka została użyta na forum to "Special Elite". Jeżeli ktoś jej nie ma, niech ściągnie i zainstaluje.
Powrót do góry Go down
Sorokin
Lekarz Terapeuta
Sorokin

Liczba postów : 105
Join date : 08/02/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptyPią 15 Mar 2013 - 15:24

Z tego co widzę wszystko jest ładnie ułożone, tak więc ja jestem po prostu za. Regulamin dobry, sensowny, nie ma się czego zbytnio czepiać, rangi okej, tak więc nic dodać, nic ująć.
Slang więzienny powinnam mieć zrobiony do niedzieli, a na razie pomysłów większych nie mam.
Powrót do góry Go down
Go??
GośćPomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptyPią 15 Mar 2013 - 18:08

Co do zasad nie mam zastrzeżeń. Są w porządku.
Popieram pomysł rang, są w porządku. Rozumiem, że reszta rangi utraci, czy tak? Bo gdzieś mi to uciekło w międzyczasie przeglądanie...
Sorokin, czekam na slang, bo może coś dodam jak wpadnie mi do głowy.
Powrót do góry Go down
Maksimilian
Blok Więźniów
Maksimilian

Liczba postów : 196
Join date : 06/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptyPią 15 Mar 2013 - 18:11

Akim napisał:
Rozumiem, że reszta rangi utraci, czy tak? Bo gdzieś mi to uciekło w międzyczasie przeglądanie...
Tak. Ponieważ rangi powinny być nazewnictwem pełnionej przez postać funkcji a nie częścią jego charakteru. To opisane mamy w karcie.

Temat z obecnymi rangami pójdzie do archiwum, jakby ktoś się pytał dodatkowo.
Powrót do góry Go down
Litchi

Litchi

Liczba postów : 24
Join date : 05/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptyPią 15 Mar 2013 - 20:42

Regulamin jest jak dla mnie w porządku. Jedyne co, to można by stworzyć taką listę rzeczy, które można dostarczać więźniom, którzy nie sprawiają problemów. Coś w stylu gazet czy kart do gry, coś w stylu ciasteczka dla grzecznego psa. No i dodałbym punkt, że każdy więźień ma prawo zażądać spotkania z lekarzem lub terapeutą, jednak w przypadku takich nagłych wypadków, przynajmniej jeden nadzorca musi pilnować więźnia.

I czy bawimy się w odwiedziny i prawa do telefonu?

Co do rang: od początku czułem, że rangi odnoszące się do pozycji postaci byłyby bardziej czytelne, ale z drugiej strony to, że każdy może sobie wymyślić własną, niepowtarzalną rangę jest miłym akcentem. Ja bym to rozwiązał tak: przeciętni przedstawiciele grup nie pełniących żadnych funkcji (więźniowie, osy, mafiozi, nadzorcy) mogliby mieć tylko te swoje wymyślone rangi, jednak wszyscy o określonej pozycji mieliby do rangi dodawany dodatek (przykład: Borysowy "Aamiec Alfa" ewoluowałby w "Samiec Alfa || Dyrektor"). W ten sposób i nie ograniczamy twórczości chętnych, a jednocześnie wszyscy wiedzą o co chodzi. Ewentualnie dodać do profilu pole "pozycja", które użytkownicy by musieli uzupełnić. Wniosek: dodać funkcje w profilu, ale nie ograniczać użytkowników.

P.S. Chyyyyba, że dodać do polu nieobowiązkowe pole "tytuł" i tam sobie dodawać te rangi odnośnie charakteru. Powiem szczerze ja mam do nich straszną słabość i wydaje mi się, że to pozwala kreatywnym mieć dodatkową zabawę, więc chciałbym je gdzieś zachować...

_________________
Pomysły, Propozycje i Pytania 3ZKNxo0
Powrót do góry Go down
Maksimilian
Blok Więźniów
Maksimilian

Liczba postów : 196
Join date : 06/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptyPią 15 Mar 2013 - 21:39

Litchi napisał:
Regulamin jest jak dla mnie w porządku. Jedyne co, to można by stworzyć taką listę rzeczy, które można dostarczać więźniom, którzy nie sprawiają problemów. Coś w stylu gazet czy kart do gry, coś w stylu ciasteczka dla grzecznego psa. No i dodałbym punkt, że każdy więźień ma prawo zażądać spotkania z lekarzem lub terapeutą, jednak w przypadku takich nagłych wypadków, przynajmniej jeden nadzorca musi pilnować więźnia.
Punkt z żądaniem spotkania z psychologiem lub terapeutą zostanie dodany. Jeżeli zaś chodzi o listę przedmiotów zezwalanych na posiadanie przez więźniów, to nie widzę problemu takową utworzyć. Ale to zadanie pozostawiam Wam. Wspólnie wypiszcie albo jedna osoba niech podemie się wypisania tych rzeczy.

Litchi napisał:
I czy bawimy się w odwiedziny i prawa do telefonu?
Wypadałoby coś z tym zrobić. W poprzedniej wersji Czarnego Delfina był turniej walk którego nagrodą między innymi była wiza lub tymczasowa przepustka. Tutaj można by trzymać się tego, że jak więzień sprawuje dobrze dać mu taką nagrodę pocieszenia. Wiza, telefon do rodziny (bo na pewno nie do posiadania na własność) lub przepustka. Oczywiście przepustka dotyczyłoby to tylko więźniów. Osy nie mają szans na opuszczenie więzienia do końca swoich dni.

Litchi napisał:
Co do rang: od początku czułem, że rangi odnoszące się do pozycji postaci byłyby bardziej czytelne, ale z drugiej strony to, że każdy może sobie wymyślić własną, niepowtarzalną rangę jest miłym akcentem. Ja bym to rozwiązał tak: przeciętni przedstawiciele grup nie pełniących żadnych funkcji (więźniowie, osy, mafiozi, nadzorcy) mogliby mieć tylko te swoje wymyślone rangi, jednak wszyscy o określonej pozycji mieliby do rangi dodawany dodatek (przykład: Borysowy "Aamiec Alfa" ewoluowałby w "Samiec Alfa || Dyrektor"). W ten sposób i nie ograniczamy twórczości chętnych, a jednocześnie wszyscy wiedzą o co chodzi. Ewentualnie dodać do profilu pole "pozycja", które użytkownicy by musieli uzupełnić. Wniosek: dodać funkcje w profilu, ale nie ograniczać użytkowników.

P.S. Chyyyyba, że dodać do polu nieobowiązkowe pole "tytuł" i tam sobie dodawać te rangi odnośnie charakteru. Powiem szczerze ja mam do nich straszną słabość i wydaje mi się, że to pozwala kreatywnym mieć dodatkową zabawę, więc chciałbym je gdzieś zachować...
No dobra. To trzeba poszukać jakiś kompromis. Karta postaci powinna zawierać to co najważniejsze. Zatem jeżeli ktoś chce swoją wymyśloną rangę, to byłabym za stworzeniem dodatkowego pola w profilu.
Powrót do góry Go down
Nate
Lekarz Specjalista
Nate

Liczba postów : 46
Join date : 06/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptySob 16 Mar 2013 - 0:16

Ja chcę swoją rangę zachować!

odnośnie regulaminu wszystko mi pasuje
Powrót do góry Go down
Maksimilian
Blok Więźniów
Maksimilian

Liczba postów : 196
Join date : 06/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptyPon 18 Mar 2013 - 23:48

Tematy, które wymagają wprowadzena opisu miejsc/pomieszczeń.
  Więzienie - Budynek Administracyjny:
   - Gabinet Dyrektora
   - Mieszkanie Zastępcze
   - Sekretariat

  Więzienie - Parter:
   - Magazyn
   - Kotłownia
   - Pralnia

  Więzienie - Parter - Izba Kontrolna:
   - Pokój Przesłuchań

  Więzienie - Parter - Izolatki:
   - Izolatka nr #1

  Więzienie - Parter - Pokoje Personelu:
   - Pokój Siewerina Morozowa

  Więzienie - I Piętro:
   - Stołówka
   - Kuchnia

  Więzienie - II Piętro:
   - Natryski

  Więzienie - Szpital:
   - Gabinet Nathaniela
   - Magazyn z lekami
   - Izolatka szpitalna
   - Blok szpitalny

  Więzienie - Spacerniak:
   - Siłownia
   - Boisko

  Sol-Ileck - Miasto:
   - Ulica Svetacheva
   - Sąd Najwyższy
   - Klub nocny
   - Dom publiczny

  Sol-Ileck - Obrzeża:
   - Dom Morozowów

Od myślnika podane są tematy, które wymagają uzupełnienia o opisy. Brak ich utrudnia niektórym rozpoznanie danych miejsc i wyobrażenia jak wyglądają.
Kto się nudzi, może uzupełnić je o opis, wypełniając poniższy formularz i wstawiając go w tym temacie:
Kod:
[b]Forum/Subforum:[/b]
[b]Nazwa Tematu:[/b]
[b]Opis:[/b] (opis może być wspomagany również obrazkiem)
Tematy które otrzymają opis, zostaną tutaj zaznaczone zielonym ptaszkiem.


Poza tym mam inne jeszcze sprawy do omówienia.
Nadzorcy:
Bawimy się w podział ich odpowiedzialności na bloki więźniów i czerwone? Czy pozostawiamy mieszane? Że np. Jeden nadzorca odpowiada za blok os a drugi za więźniów. Albo jednego tygodnia odpowiada za jeden blok, drugiego za drugi.
Turniej:
W poprzedniej wersji Delfina został wprowadzony Turniej Walk. Słabo się przyjął, ale to wina braku chętnych graczy do wzięcia w nim udziału. Można by pomyśleć nad jego wprowadzeniem i tutaj. Z tym, że chcę dodać coś zachęcającego bardziej. Wzorując się na filmie "Wyścig Śmierci", można by wprowadzić główną wybraną walk - wolność. Np. 5 zwyciężonych walk - postać jest zwolniona z więzienia. Albo i więcej - do ustalenia. Tam co prawda był wyścig samochodowy, ale takie coś trudno można opisać na forum. Oczywiście w turnieju może wziąć udział każdy więzień czy osa. Jednak wyjść na wolność może tylko więzień. Zatem osa może walczyć w czyimś imieniu, sobie wygrywając co najwyżej przepustkę na jeden dzień.
Obywatele:
Nowa grupa, w której skład wchodziliby zwykli mieszkańcy. Mimo iż forum jest o tematyce więziennej i gatunku yaoi, nie powinniśmy się ograniczać do tworzenia tylko takich postaci. Dajmy więc szansę i tym co by chcieli tu pograć ale tworząc postacie hetero i płeć żeńską. Może być nawet ciekawiej pod tym względem, że np. zwykły obywatel dokonuje morderstwa, policja go zgarnia, odbywa się rozprawa gdzie uznany zostaje za winnego i trafia do tutejszego więzienia. Jest jakiś wątek urozmaicony tej postaci że trafił do tego miejsca fabularnie, niekoniecznie od razu przez tworzenie karty postaci.
Druga sprawa to taka, że grupa "Specjalni" ma swoje ograniczenie i rozumowanie dla odbiorców. Mogą stwierdzać, że ta grupa to nie dla nich jako nowicjuszy.

Jakie jest Wasze zdanie?
Powrót do góry Go down
Litchi

Litchi

Liczba postów : 24
Join date : 05/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptySro 20 Mar 2013 - 19:36

Oj tak, opisy się nam wszystkim przydadzą... Jak najbardziej popieram i postaram się pomóc, przy czym zaznaczam, że ostatnio nie mam za dużo wolnego czasu, tak więc robota z mojej strony idzie w tragicznym tempie. Dopiero na święta wszystko się rozluźni...

Podział nadzorców, hm... Pomysł całkiem sympatyczny, ale nie bawiłbym się w cotygodniowe zmiany. Może po prostu niech nadzorcy dotychczas "pozbawieni" funkcji, w miejscu rangi mają "Blok czerwony" albo "Blok więźniów"? A może oba bloki nazwać od kolorów?

Hej, niedawno oglądałem ten film! Pomysł całkiem fajny, ale wprowadziłbym limit, że przykładowo w jednym momencie nie mogą trwać dwie walki. Żeby nagle nie okazało się, że ktoś brał udział w pięciu na raz, wygrał i po tygodniu bycia więźniem zmienia grupę. Postać przed "uwolnieniem" musiałaby elegancko, fabularnie opuścić więzienie, a dopiero wtedy zmieniałaby się jej grupa. Chyba, że dla takich rodzynków zrobić rangę "wyzwoleniec".

Co do postaci kobiet i hetero... Jestem raczej sceptyczny. Jak Maks powiedział: to forum yaoi o tematyce więziennej i tego się trzymajmy. Jeżeli ktoś chciałby pograć postacią damską i hetero, to raczej szukałby innego forum. Mamy już dwie kobiety i jak dla mnie to jak najbardziej poprawna ich ilość na forum o relacjach męsko-męskich. Ewentualnie można by wprowadzić obostrzenia: kobiety mogą być tylko w grupach "Specjalni" i "Obywatele" a ich liczba nie może przekraczać dwóch lub trzech. Należę do zwolenników czystości konwencji i nie jestem przekonany do nagłego wysypu płci pięknej... Nie mam nic do kobiet po prostu... Nie zmieniajmy założeń. Nie zmieniajmy czegoś, co jest dobre. Poza tym: nasze dwie niewiasty i tak praktycznie się nie pojawiają, więc ten pomysł się po prostu nie przyjął.

A jeszcze chciałbym zapytać o jedno: jak wygląda podział na cele? Wiadomo, że Osy mieszkają w celach po czterech, a co z resztą? Jak dla mnie to wymaga wyjaśnienia.

Przede wszystkim byłbym za tym, żeby zmniejszyć ilość os w jednym pomieszczeniu do dwóch. Dlaczego? Łatwiej prowadzić sesję, mniejsze szanse blokad, no i jak dla mnie trzymanie tylu niebezpiecznych osób w jednym miejscu jest dość kiepskie. Więźniów zwykłych byłbym skłonny sadzać czwórkami, ale decyzję pozostawiłbym im. Myślałem o tym, żeby zrobić temat, gdzie każda osa i więzień musiała zgłosić się o współlokatora. Opis cel byłby jeden, administracyjny, a oni po prostu zakładaliby temat z numerem i nazwiskami w nazwie. Dzięki temu kwestia noclegów byłaby wyjaśniona. Za to innych przedstawicieli zmotywowałbym do założenia tematów mieszkań. Każdy w końcu potrzebuje dachu nad głową...

No i propozycja typu random: co byście powiedzieli na wizytówki dla postaci? Inne dla więźniów, inne dla nadzorców, inne dla pracowników i odgórnych. W każdej byłoby "zdjęcie" postaci, a pola zawierałyby takie wiadomości jak imię, wiek, data urodzenia, grupa krwi, stanowisko, itp. Mógłbym w święta zrobić wzory takich cudeniek i na bieżąco je potem uzupełniać, a jednocześnie miałyby one taki rozmiar, że każdy mógłby je wrzucić sobie do podpisu. Widziałem coś takiego na jednym forum i dawało to naprawdę fajny efekt, więc rzucam pomysł. Przy czym zaznaczam, takie coś mogłoby się pojawić dopiero w święta.P.S. Mapa więzienia bardzo powoli ale się rozwija. Mam problem z rozmieszczeniem cel i gabinetów, mówię tu o ich ilości... ^u^"

_________________
Pomysły, Propozycje i Pytania 3ZKNxo0
Powrót do góry Go down
Maksimilian
Blok Więźniów
Maksimilian

Liczba postów : 196
Join date : 06/01/2013

Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania EmptySro 20 Mar 2013 - 20:04

Litchi napisał:
A jeszcze chciałbym zapytać o jedno: jak wygląda podział na cele? Wiadomo, że Osy mieszkają w celach po czterech, a co z resztą? Jak dla mnie to wymaga wyjaśnienia.
Przyjęło się, że osy mieszkają po dwóch w celi. Tak samo jak więźniowie. Tak to widać w tematach założonych cel. I ja uważam że taka opcja jest lepsza i wygodniejsza.

Litchi napisał:
Myślałem o tym, żeby zrobić temat, gdzie każda osa i więzień musiała zgłosić się o współlokatora. Opis cel byłby jeden, administracyjny, a oni po prostu zakładaliby temat z numerem i nazwiskami w nazwie. Dzięki temu kwestia noclegów byłaby wyjaśniona. Za to innych przedstawicieli zmotywowałbym do założenia tematów mieszkań. Każdy w końcu potrzebuje dachu nad głową...
Litchi, a to => Spis cel?
Mieszkania owszem, każdy swoje założyć powinien, czy to nawet dom. Ale spis cel już jest i niech pozostanie opcja, że admin akceptujący kartę, przypisze więźnia sam do celi. To nie akademik by samemu wybierać sobie miejsce i współlokatora.

Litchi napisał:
No i propozycja typu random: co byście powiedzieli na wizytówki dla postaci? Inne dla więźniów, inne dla nadzorców, inne dla pracowników i odgórnych. W każdej byłoby "zdjęcie" postaci, a pola zawierałyby takie wiadomości jak imię, wiek, data urodzenia, grupa krwi, stanowisko, itp. Mógłbym w święta zrobić wzory takich cudeniek i na bieżąco je potem uzupełniać, a jednocześnie miałyby one taki rozmiar, że każdy mógłby je wrzucić sobie do podpisu. Widziałem coś takiego na jednym forum i dawało to naprawdę fajny efekt, więc rzucam pomysł. Przy czym zaznaczam, takie coś mogłoby się pojawić dopiero w święta.
Jeżeli miałoby to wyglądać w formie graficznej, to chciałoby Ci się to robić? Można to wprowadzić w innych sposób.
To forum posiada opcję osobnej zakładki, którą można nazwać dowolnie. Dla przykładu wygląda ona mniej więcej tak:
http://saintseiyapl.free-boards.net/u233rpgsheet
Oczywiście pola w profilu można wpisać dowolne. I to każdemu by się wyświetlało pod awatarem.
Powrót do góry Go down
Sponsored content
Pomysły, Propozycje i Pytania Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, Propozycje i Pytania   Pomysły, Propozycje i Pytania Empty

Powrót do góry Go down
 
Pomysły, Propozycje i Pytania
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja :: Tablica Ogloszeń-
Skocz do: